вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się destruują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada zacząć od poprawnego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten typ płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий